Головна arrow Архівні матеріали arrow Протоколы arrow Протокол общественных слушаний 5.12.2006
Протокол общественных слушаний 5.12.2006 Надрукувати Надіслати електронною поштою

20061205

Місце проведення:

М. Київ, вул. Сагайдака, 101.

ВАТ “Дарницький комбінат Будівельних матеріалів та конструкцій”.

 

Замовник: КО “Центр містобудування та архітектури” Київська міська державна адміністрація.

Доповідач: Купрій П.П. - заступник начальника департаменту містобудування

Організатор громадського обговорення : Дніпровська районна у м. Києві державна адміністрація
Козирєв І.В. - в.о. заступника голови Дніпровської РДА

Назаренко Л.М. – заступник начальника управління містобудування, архітектури та землекористування Дніпровської РДА

Сторчеус М.В. провідний спеціаліст управління містобудування, архітектури та землекористування Дніпровської РДА

Захарова С.В. – головний спеціаліст відділу внутрішньої політики Дніпровської РДА

Галушка О.П. - провідний спеціаліст відділу внутрішньої політики Дніпровської РДА

Присутні:

Мешканці м. Києва, мікрорайону “Микільська Слобідка”, Воскресенських та Русанівських садів – 329 осіб. Реєстраційні листи у кількості 13 стор. додаються.

20061205

Виступили:

Замаєв С.В. – член Правління ОСТ “Русанівський масив”:

Згідно п.4.2. Порядку обговорення містобудівної документаціі, затвердженого рішенням Київради від 16 червня 2005 р. №438/3014, для ведення протоколу необхідно обрати секретаря. Пропоную обрати секретарем Доценко Н.В. – члена Правління та секретаря ОСТ “Русанівський масив”.

Сторчеус М. В. – представник Дніпровськї РДА:

Пропоную обрати секретарем Захарову С.В.- головного спеціаліста відділу внутрішньої політики Дніпровської РДА.

На голосування ставиться питання:

1. Обрати секретарем для ведення протоколу Доценко Н.В.

Голосували: “за” -329 “проти” – не має “утримався” – не має

2. Обрати секретарем для ведення протоколу Захарову С.В.

Голосували: “за” – не має “проти” - 329 “утримався” – не має

ВИРІШИЛИ:

  • Секретарем для ведення протоколу громадського обговорення обрати Доценко Н.В.

Камишанська А.В. – член Правління ОСТ “Русанівський масив”, голова СТ “Деревообробник”:

З метою унеможливлення фальсифікації результатів цих громадських слухань пропоную затвердити перелік осіб, які мають підписати протокол:

Від імені Держадміністрації протокол мають підписати присутні представники районної Держадміністрації.

Від імені територіальної громади уповноважити підписати протокол: Голову ОСТ “Русанівський масив” Махова А.О.

На голосування ставиться питання:

1. Затвердити перелік осіб, що мають підписати Протокол громадського обговорення у переліченому складі.

Голосували: “за” -320 “проти” -8 “утримався” -1

ВИРІШИЛИ:

  • Протокол громадського обговорення мають підписати присутні представники Дніпровської районної держадміністрації і представник територіальної громади Махов А.О.

1. По порядку денному.

І. “Про збереження існуючого статусу території Русанівських та Воскресенських садів”.

Доповідач: Купрій Петро Петрович - заступник начальника департаменту містобудування КО “Центр містобудування та архітектури” Київської міської державної адміністрації:

19.06.2006 р., п.4, п. Черновецький, зважаючи на численні звернення членів садівницьких товариств Дніпровського р-ну щодо збереження території Русанівських та Воскресенських садів, дав доручення підготувати містобудівне обґрунтування для внесення змін до генерального плану розвитку міста Києва та надати це питання на розгляд КМДА. Відповідальними за виконання призначені Муховіков, Присяжнюк, Чекмарьов, Броневицький, Ярема.

Відповідно до цього доручення в Центрі містобудування та архітектури розроблено містобудівне обґрунтування про збереження існуючого статусу Русанівських та Воскресенських садів до 2020 року. Ми розробили 3 варіанти, які представлені на схемах містобудування:

1-й варіант - за генпланом міста передбачається будівництво багатоповерхового житла і об’єктів культурного та побутового призначення по всій території Садів.

2-й варіант – схема планування садибної житлової території.

3-й варіант – схема збереження існуючого стану Русанівських та Воскресенських садів до 2020 року з деякими втручаннями.

Питання: В чому полягає варіант садибної забудови?

Відповідь: Перекроїти всю території на ділянки не по 6, а по 10 соток, побудувати школи, магазини.

Питання: Поясніть схему збереження садів.

Відповідь: В сьогоднішню планувальну структуру буде включено будівництво лінії метрополітену, 2 автодорожні розв’язки, планується відселення мешканців 287 ділянок з 24, 25 і 26 Садових вулиць і більше жодного втручання. Ці громадяни, всі до єдиного будиночка, будуть переселені на територію урочища Горбачиху.

Питання: Горбачиха за площею у 2 рази менша, як ви плануєте розтягнути землю для розселення такої кількості мешканців?

Відповідь: 287 ділянок, підпадаючих під трасу метро будуть переселені на Горбачиху. Були варіанти, Биковня та інші, але обґрунтування по Горбачисі було розглянуто на засіданні містобудівної ради і винесене на розгляд Киівради.

Питання: На містобудівній раді 11.10.06, де були присутні представники Садів, розглядалася ця схема і вона була визнана недопрацьованою.

Відповідь: Цієї схеми не було, ми її доопрацювали, зберегли структуру основних вулиць у тому ж профілі, жодної вулиці, окрім 24-26 не змінено.

Питання: Поясніть що це за вулиці, позначені червоним?

Відповідь: Це існуючі вулиці, які треба зробити якби головними.

Питання: “Якби” головні вулиці будуть якої ширини?

Відповідь: Без відповіді.

Питання: Що це за червона лінія вздовж залізничної колії?

Відповідь: Це лінія метрополітену, так зване “мале кільце”.

Питання: Такого поняття “якби основні” ми не знаємо. Є дороги міського, районного значення. Поясніть, чому виділені червоним саме ці вулиці, чи збираєтесь ви їх розширяти за рахунок ділянок садівників. Ви хочете зараз щоб ми проголосували. А потім зробити їх “якби” по 12 метрів. Скільки метрів завширшки буде так звана “основна” дорога? Скільки метрів буде Центральна дорога садів. З урахуванням чи без урахування так званих “червоних ліній” вздовж неї?

Відповідь: Садові вулиці будуть як і зараз - 6 метрів. Центральна дорога буде збережена у існуючому профілі і ніяких червоних ліній вздовж неї немає.

Питання: Це задокументовано? Ви можете надати документ, що дороги залишаються у існуючих розмірах?

Відповідь: Перед вами схеми, це є і документ.

Питання: “Документ” цікавий. Кожен з присутніх може за допомогою лінійки та вказаного на цій схемі масштабу вирахувати ширину і довжину доріг і стане ясно, що це зовсім не 6 метрів. Жодного документу стосовно містобудівного обґрунтування, включаючи кількість вулиць та ділянок, що підпадають під Подільсько-Воскресенський міст, які ми від імені ОСТ просили надати і містобудівну раду, і міську, і районну адміністрацію, не надається, що є порушенням чинного законодавства України. Якщо ви надасте документ, підтверджуючий розміри доріг, ми будемо розмовляти. Зібрати людей нелегко і ми не хочемо зірвати ці слухання.

Відповідь: У мене цього документа з собою немає.

Питання: Ви отримали дозвіл на планування та проектування, як видно зі схеми на ділянках по Садовим вулицям №24,25 і 26 як це передбачається ст. 151 Земельного Кодексу? Згідно Закону України “Про планування та забудову території” розробка будь якої проектної документації до вирішення питання з власниками землі та землекористувачами заборонена.

Відповідь: Я відмовляюся відповідати. Це питання не в моїй компетенції. Згідно окремого доручення п. Черновецького та Головного архітектора м. Києва ми проектували збереження існуючого статусу Русанівських та Воскресенських садів до 2020 року.

Репліка: У окремому дорученні п. Чернівецького немає дозволу на порушення законів України тим особам, які це розробляли.

Питання: Чи є у проектантів ПМП висновки екологів, геодезистів та інших інстанцій, що мають узгоджувати можливість проходження транспортної магістралі територією Садів?

Відповідь: Ми розглядаємо містобудівне обґрунтування по збереженню існуючого зараз статусу Русанівських та Воскресенських садів, а мостовий перехід не є предметом сьогоднішніх громадських слухань

Репліка: Існуючий статус Русанівських та Воскресенських садів наразі не має мосту та рокадних доріг і розв’язок. Те що вами пропонується “зберегти” - це вже якісь інші сади.

Виступали:

Руденко Г.Д., заступник голови ОСТ “Русанівський масив”:

На містобудівній раді 11 жовтня 2006 р., де розглядалося це питання, містобудівна документація не була підготовлена. Присяжнюк дав доручення доопрацювати містобудівне обґрунтування. Сьогодні, у присутності людей, що витрачають свій час, ви знов не готові дати відповіді на ті самі питання, не маєте документів ні по ширині існуючих доріг, ні що означають червоні лінії на схемі, ні скільки людей потрібно відселити, скільки, нарешті, це буде коштувати. Або надайте документацію, або хай прийде Присяжнюк, який володіє інформацією і дасть відповіді.

Камишанська А.В., член Правління ОСТ “Русанівський масив”:

В мене є пропозиція до організаторів. Перед проведенням громадських зборів щодо Русанівських та Воскресенських садів, не менш ніж за 2 тижні надавати для вивчення та опрацювання всю необхідну документацію щодо обговорюваного питання. Тоді обговорення буде ефективним.

Унохін А., садівник:

Генеральний план забудови Дніпровського району за часів п. Омельченка передбачав багатоповерхову забудову. ДПТ Русанівських та Воскресенських садів і Микільської Слобідки мав замовний характер. Півтора роки тому були сфальсифіковані громадські слухання по винесенню Цегляного заводу на замовлення Генеральної дирекції по обслуговуванню іноземних представництв. Протокол цих слухань у нас є, вони проводилися у цьому самому залі, що вміщує 3 50 осіб, але зареєстровано було біля 3 тисяч учасників. На цій підставі було прийняте горезвісне рішення Київради про забудову першої черги у 100 гектарів, включаючи територію заводу і 80 гектарів Русанівських садів в межах Садових провулків. В перспективі, другою чергою, планувалася багатоповерхова забудова всіх Русанівських та Воскресенських садів, оскільки жоден інвестор не в змозі охопити зразу таку велику територію. Під нашим з вами тиском це рішення Київради тодішнього скликання про забудову 100 гектарів було скасовано і територія забудови була обмежена 20 гектарами, які фактично займає Завод за адресою Сагайдака, 101. Але плани тих людей, що залишилися при владі і які мають виконати замовлення, не змінилися. Наше звернення до Черновецького з проханням надати Садам статус малоповерхової садибної забудови викликало активну протидію зацікавлених осіб, адже надання офіційного статусу унеможливлює подальшу багатоповерхову забудову на замовлення інвесторів.

На містобудівній раді 11.10.06 приводилася аргументація, що територія Русанівських садів є зоною підтоплення, що насправді не відповідає даним авторизованої системи моніторингу при Київземі. Містобудівна рада посилалася на те, що необхідно намити грунт на 6 метрів, що неможливо технічно і тому статусу малоповерхової садибної забудови нам надати не можуть. Але, за тими самими сфальсифікованими громадськими слуханнями, на Містобудівну раду 08.11.06 повторно виноситься питання по Микільській Слобідці, яка розташована на тому самому рівні підтоплення. В результаті на розгляд Київради виноситься рішення про забудову Микільської Слобідки і пропонується облаштувати гідрозахисну споруду (дамбу) вартістю 4 мільярди гривень, як запобіжний захід проти підтоплення. Отже, Містобудівна рада знайшла вихід, як нарешті надати змогу “інвесторам” забудувати 1 чергу такої бажаної території Русанівських садів, а питання про надання Садам статусу малоповерхової садибної забудови чомусь вже не обговорюється. Натомість нам пропонують проголосувати зараз за збереження існуючого статусу садів до 2020 року, а вже потім, коли збудуються міст, рокадні дороги та розв’язки, інвестори нас ще раз “замовлять”.

Олександрова С.П., садівник:

Пропоную архітекторам повернутися до розгляду альтернативних варіантів будівництва мосту, які були запроектовані в обхід Русанівських та Воскресенських садів, тоді питання збереження садів дійсно буде вирішено.
Замаєв С.В., член Правління ОСТ “Русанівський масив:

Всі побачили схеми, задали питання, думку сформовано. Давайте голосувати. Хтось з представників Держадміністрації хоче взяти слово?

Козирєв І.В.:

Я хочу нагадати, що тема сьогоднішніх громадських слухань “Збереження існуючого статусу Русанівських та Воскресенських садів до 2020 року”. Ви маєте проголосувати “за” чи “проти”.

Махов А.О., Голова ради та Правління ОСТ “Русанівський масив:

Те, що ми сьогодні побачили і почули не може ставитися на голосування як “за” чи “проти”, це викривлення фактів і ми проти такого формулювання. Тому пропонується проголосувати та винести рішення про наступне:

  • Ми, мешканці мікрорайону “Микільська Слобідка”, Воскресенських та Русанівських садів Дніпровського району м. Києва не погоджуємо жодної з представлених на громадське обговорення схем містобудування Дніпровського району, які не дозволяють зберегти наші території в існуючих сьогодні межах, порушують їх цілісність та у випадку реалізації цих схем негативно вплинуть на екологічну систему Дніпровського району та міста в цілому.

Голосували: “за” - 329 “проти” –не має “утримався” –не має

  • Існуюча територія Русанівських та Воскресенських садів, включаючи Садові провулки, повинна бути збереженою повністю.

Голосували: “за” - 329 “проти” –не має “утримався” –не має

  • Жодної земельної ділянки Русанівського масиву та Воскресенських садів не буде віддано для будь-якого будівництва, запропонованого міською владою, в тому числі незаконного будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу, рокадних доріг та розв’язок.

Голосували: “за” - 329 “проти” –не має “утримався” –не має

  • Єдиний прийнятний для мешканців Дніпровського району столиці варіант збереження Русанівських садів – надати цій території статус малоповерхової садибної забудови без будь яких втручань та змін існуючої території.

Голосували: “за” - 329 “проти” –не має “утримався” –не має

РЕКОМЕНДУВАЛИ:

  • Передати резолюцію цих громадських слухань на розгляд Київради.
  • Розробити містобудівне обґрунтування надання території Русанівських садів статусу малоповерхової садибної забудови та розробити техніко-економічне обґрунтування будівництва Подільського-воскресенського мостового переходу в обхід Русанівських садів. Перед проведенням громадських слухань (зборів) щодо Русанівських та Воскресенських садів, не менш ніж за 2 тижні надавати для вивчення та опрацювання всю необхідну документацію щодо обговорюваного питання.

Голосували: “за” - 329 “проти” –не має “утримався” –не має

20061205

 
< Попередня   Наступна >

Русанівські Сади © 1957-2020 Всі права захищені
За умови використання материалів посилання на http://sady.in.ua обов’язкове

Rambler's Top100