Головна arrow Документи arrow Протоколы arrow Протокол общественного собрания 10.09.2006
Протокол общественного собрания 10.09.2006 Надрукувати Надіслати електронною поштою

ПРОТОКОЛ ГРОМАДСЬКИХ ЗБОРІВ В ДНІПРОВСЬКОМУ РАЙОНІ м. КИЄВА 

Тема зборів: „Збереження Русанівських садів – зелених легенів Києва” 

м.Київ, Дніпровський район,                                                                         10.09.2006 р.
        
Русанівські сади, вул. Садова 15

Мета та значення зборів – визначення думки мешканців Дніпровського р-ну  м. Києва стосовно знесення Русанівських садів.

Голова слухань –Камишанська А.В., член Правління ОСТ „Русанівський масив”

Секретар  – Доценко Н.В., секретар Ради та Правління ОСТ „Русанівський масив”.

Представник Дніпровської районної державної адміністрації м.Києва – Назаренко Л. М., в.о. начальника управління містобудування, архітектури та землекористування Дніпровського р-ну м. Києва.

Присутні – 1017 осіб. (Список та підписи додаються) 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1.            Віднесення території Русанівських садів до багатоповерхової забудови.

Доповідачі:
Махов А.О. - Голова Ради та Правління ОСТ „Русанівський масив”;
Черняховський В. – Форум Порятунку Києва,
Черенько В. – Українська екологічна асоціація.

2.            Будівництво Подільського мостового переходу.

Доповідачі:
Замаєв С.В. – член Правління ОСТ „Русанівський масив”,
Анісімов Ю.Г.- садівник СТ „Локомотив”,
Фіщенко Л.М. – садівник СТ „Рубін”,
Васильєв – Голова СТ „Мічурінець”

3.            Будівництво храму на Русанівських садах.

 

Доповідачі:
Свіщук А.О. – член Правління ОСТ „Русанівський масив”,
Отець Євген – представник Київського Патріархату УПЦ.

По порядку денному:   

ВИСТУПИЛИ:

Камишанська А.В.

Передумовою цих громадських зборів стали слухання, що з грубими порушеннями діючого законодавства України були проведені у Деснянському районі. Об’ява про їх проведення з’явилася на сайті газети „Хрещатик” лише за 12 годин до їх початку, що є порушенням вимог ст. 13 Статуту територіальної громади м Києва, а тема слухань була сформульована як „Друга черга метро Троєщина-Осокорки”, що не відповідало дійсності, оскільки обговорювалося саме питання по Подільсько-Воскресенському мостовому переходу. Посадові особи неодноразово наголошували, що єдиною перешкодою будівництва ПВМП є мешканці Русанівських садів, жодного з яких, до речі, на так звані слухання не запросили. Це пряме підбурення може привести до ескалації конфлікту між киянами. На голосування було поставлене гасло „Хто за метро на Троєщину” без уточнення маршруту проходження цієї гілки метро. Всупереч окремому дорученню мера Києва, пана Черновецького, щодо розробки ТЕО будівництва ПВМП в обхід Русанівських садів, альтернативний варіант не виносився на розгляд, ТЕО обхідного варіанту не розроблено, отже заяви про те, що вартість такого варіанту будівництва буде вища у 2 рази нічим не обґрунтована, що зовсім не заважає чиновникам маніпулювати громадською думкою через засоби масової інформації.

Щодо висотної забудови, то вона напряму пов’язана з проходженням мосту, оскільки заплановані 2 станції метро на території садів, транспортні розв’язки, які по живому розчленують наші сади. Крім того, як стало відомо, на Містобудівну раду розробляється лише один варіант розвитку цієї території, а саме висотна забудова, тобто виконується чергове замовлення -  адже пан Салій Русанівські сади на карті Києва вже давно не бачить.

І ще одне питання пропонується винести на громадські збори. Оскільки всі наші багатомісячні звернення до влади, навіть підкріплені більш як двома тисячами підписів, залишилися не почутими, то надалі ми можемо мати надію тільки на Божу допомогу. Тому ми звертаємося до громади ухвалити рішення про будівництво церкви.

Отже, ставиться на голосування порядок денний в цілому. Пропонується регламент: 10 хвилин доповідачам, 5 хвилин на виступи. 

РІШЕННЯ:

1.      Затвердити порядок денний громадських зборів:

1.     Багатоповерхова  забудова території Русанівських садів.
2.     Будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу.
3.     Будівництво храму на Русанівських садах.

2.      Затвердити регламент. 

ГОЛОСУВАЛИ:
„за” – 1017
„проти” – немає
„утримався” – немає 

РІШЕННЯ ПРИЙНЯТЕ ОДНОСТАЙНО

І. По першому питанню:

Багатоповерхова забудова території Русанівських садів.          

ВИСТУПИЛИ:

Махов А.О.

За відомим висловом, архітектура -  це музика, що застигла у камені. Те, в чому застигла архітектура Києва, дуже важко назвати музикою, це скоріш какофонія. Здебільшого проектування та будівництво тих чи інших об’єктів на території Києва підпорядковане лише бізнес інтересам, і ведеться з грубими порушеннями діючого законодавства України.

Генеральним планом забудови м. Києва територія Русанівських садів віднесена до багатоповерхової забудови. Щодо багатоповерхової забудови на Русанівських садах, то тут була порушена ціла низка законів. По-перше, це ст.18 Закону України „Про планування та забудову територій”, згідно з якою до початку проектних, підкреслюю, саме проектних робіт по висотній забудові, мали пройти громадські слухання з цього, і саме тільки з цього питання. Нам, – жителям Києва, мали показати, що і як плануються проектувати, довести, що саме такий варіант єдино можливий та вислухати нашу з вами думку про таку зміну обличчя міста.

На цьому я хочу наголосити окремо. Колись Индира Ганді, яка була у Києві сказала: Я бачила багато садів у містах, однак я вперше бачу місто в саду!.

Так! Київ завжди був зелений! Зелень – це обличчя Києва. А тепер давайте подивимось, що бажають зробити чиновники. Русанівські сади – це приблизно 250 гектарів багаторічних насаджень. І чиновники намагаються знищити ці насадження, які доречи дають Києву чисте повітря, і замінити їх сірими, бетонними будівлями та автомобільними дорогами.

Зараз в Києві простежується жахлива тенденція. На місцях зелених зон починаються будівництва! Зелень Києва знищується! Місто втрачає своє неповторне обличчя! За такої діяльності київської влади Київ скоро стане не Зелений, а СІРИЙ! Тобто залишиться без обличчя!

Потрібен нам такий Київ?! Я, як корінний киянин даю відповідь - НІ!

Інший аспект такої планувальної діяльності бюрократів – екологія. Як відіб’ється на стані повітря у місті, а відповідно і на здоров’ї киян знищення 250 гектарів дерев? Ми з вами, як розумні люди розуміємо. Що б там не говорили чиновники, які б заказні висновки не підсовували – знищення 250 гектарів багаторічних насаджень це удар по здоров’ю киян просто жахливої сили!

Враховуючи це, сьогодні ми з вами – кияни, маємо висловити свій протест проти варварських дій київських чиновників та захистити своє місто від знищення його обличчя!

В. Черняховський. Те, що роблять з вами, я маю на увазі громадські слухання на Троєщині, можуть зробити з будь-ким. Можна провести громадські слухання десь у Конотопі та прийняти рішення про знесення Русанівських садів. Слухання у кінотеатрі „Флоренція” повна профанація і злочин, спроба стравити мешканців Русанівських садів і Троєщини. Існуючий варіант ПВМП – чистої води авантюра, яка не відповідає жодним екологічним нормам. Мова йде про невелику купку шахраїв, що хоче отримати мільярдні транші та половину з них вкрасти. Ми будемо вести боротьбу з людьми, які чинять протиправні дії у відношенні киян. Ми маємо наголосити, що ми проти не лише багатоповерхової забудови на Русанівських садах, але й категорично проти проходження ПВМП по цій території і тому вимагаємо відставки всіх посадовців, що брали участь у цьому злочинному проекті. Поіменно це в.о. заступників Голови КМДА Лещенко Едуард Володимирович і Салій Іван Миколайович, Начальник Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА Присяжнюк Василь Федорович, Ми вимагаємо звільнити їх з посад, а також розпустити нинішній склад містобудівної ради як органу, який погоджує незаконну містобудівну документацію. Те, що вони зробили – злочинно, проект створений без обговорення, без конкурсу і досі не затверджений. Ми маємо попередити Черновецького, якщо він хоче залишити добру славу про часи його керування Києвом та не бажає повторити долю свого попередника пана Омельченка, Леонід Михайлович повинен відмовитися від злочинних планів та посягань на земельні ділянки пересічних киян. Будівельні банди не повинні безчинствувати на території Києва, тут має панувати закон та здоровий глузд.

Черенько В. У мене є пропозиція прийняти резолюцію цих зборів про порушення, що мали місце на громадських слуханнях на Троєщині, оскільки це є порушенням не тільки норм Конституції алей й норм демократії взагалі.

Камишанська А. Я маю лише додати, що так само чинять і з мешканцями Воскресенських садів, руйнують Райдужне озеро, а мешканці Воскресенки, будинки яких також підпадають під трасу ПВМП, ще навіть не знають, що їх долю вже вирішили.

По першому питанню порядку денного ставиться на голосування наступне рішення:

1. Довести до відома влади міста, що територіальна громада Дніпровського району та мешканці міста Києва категорично проти багатоповерхової забудови на території Русанівських садів.

2. Ми вимагаємо звільнити з посад в.о. заступників Голови КМДА Лещенко Едуарда Володимировича і Салія Івана Миколайовича, Начальника Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА Присяжнюка Василя Федоровича, також розпустити нинішній склад містобудівної ради.

3. Визнати слухання на Троєщині порушенням норм законодавства України та спробою ескалації конфлікту між громадянами України. 

ГОЛОСУВАЛИ:

„за” – 1017    
„проти” – немає             
„утримався” – немає 

РІШЕННЯ ПРИЙНЯТЕ ОДНОСТАЙНО 

ІІ. По другому питанню :

Будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу. 

ВИСТУПИЛИ:

Замаєв С.В. Будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу (шляхопроводу) з самого початку ведеться без належним чином затвердженого проекту в частині проходження шляхопроводу по території Русанівських Садів, а фінансування проектних та будівельних робіт за рахунок бюджетних  коштів є взагалі незаконним, оскільки жодного разу не проводилось погодження з землекористувачами земельних ділянок Русанівських Садів, чого вимагає ст. 34 Земельного Кодексу України (1992р.) та ст. 151 Земельного Кодексу України (2002р.), немає позитивного висновку екологічної експертизи. Також, всупереч вимогам ст. 18 Закону України „Про планування та забудову територій”, п.п. 2.1.11, 2.1.3. Правил забудови м.Києва, не було в належний термін проведено громадське обговорення проекту  Подільсько-Воскресенського мостового переходу. 

На це незаконне будівництво  витрачаються кошти киян, - наші з вами кошти. Наразі ж, будівництво ПВМП вже підійшло до території Русанівських садів і влада намагається викинути нас з нашої землі, вдаючись до шантажу, погроз, провокацій та тиску. Просте анкетування видається за згоду на переселення, фальсифікуються громадські слухання, навіть сьогоднішні збори анонімні представники КП “Киїавтодор” намагалися зірвати об’явами, що їх перенесено на 17 вересня. Для того, щоб будувати будь що на території Русанівських садів, будь то міст, дороги - необхідна не тільки згода тих людей, чиї ділянки підпадають під трасу будівництва ПВМП за цим незаконним проектом, але і повинна бути врахована думка жителів м. Києва.

Також, в екологічному розділі проекту ПВМП “Оцінка впливу на навколишнє природне середовище” (ОВНС) значно занижені показники негативного екологічного впливу на всю територію Русанівських садів. Розробники ОВНС пояснюють таке заниження арифметичною помилкою, але не має сумнівів, що це є нічим іншим, як свідомі дії, направлені на мінімізацію негативного впливу ПВМП доки його не буде побудовано. Фактичний же рівень забруднення  стане приводом для подальшої мотивації, що територія Русанівських садів не придатна для зони відпочинку та може використовуватись тільки після значного підняття рівня землі та тільки для багатоповерхової забудови!

До речі, існує альтернативний проект будівництва ПВМП, відповідно до якого, траса шляхопроводу іде в обхід Русанівських садів та виводить лінію метрополітену безпосередньо на масив Троєщина, але влада не бажає його затвердити, оскільки земельні ділянки біля майбутніх станцій метро на Воскресенці вже розпродані окремим бізнес-структурам для будівництва торгівельно-розважальних комплексів та  ігорних закладів.   

Такі дії міської влади не просто протизаконні  – це система нехтуванням думкою людей, життя і власність яких використовується чиновниками у своїх бізнес інтересах. Закон, будь який – український, міжнародний – на нашому боці. Влада намагається добитися того, щоб ми або припинили боротьбу, або лягли під бульдозери. Але вона має пам’ятати,  що незаконні злочинні рішення, так само як і виконання злочинних рішень,  є кримінальним злочином, за який прийдеться відповідати. Ми маємо змусити владу поважати та виконувати Закони України.

Анісімов Ю.Г. 50 років ми живемо на цій землі, яку обробляли та поливали потом п’ять поколінь -  мій дід, батько, я, мої діти і вже онуки, так само як і ваші. Я нарахував близько 20 грубих порушень. І першим порушенням Конституції України було коли нам відмовили у приватизації, оскільки єдиним винятком, відповідно до земельного законодавства України, може бути лише Чорнобильська зона та зона відчуження. Містобудівна рада знівечила  Київ у свій час. Коли проектували житловий масив Троєщина, чомусь так звані авторитетні архітектори не дотямилися закласти транспортні зв’язки та лінію метро для більш як 300-тисячного населення. Тепер вони намагаються прикрити свій злочинний непрофесіоналізм за рахунок садівників. З семи чи восьми проектів був прийнятий найдорожчий та найдовший варіант. Куди ж він іде? На Труханів острів, де сконцентровані інтереси великого бізнесу та задля якого і ведеться будівництво ПВМП, розділяє навпіл Русанівські сади, через авторинок з величезною кількістю робочих місць, через вже зруйнований кінотеатр „Аврора” на Лісове кладовище чи де інде, адже проект досі не затверджений. Влада має поглянути у вікно - часи змінилися! Нас не можна вже відправити на Колиму! Ми маємо згуртуватися та відстояти свої сади. Не дамо здійснити злочинні плани, а винні чиновники мають понести покарання за всі скоєні злочини.

Фіщенко Л.М. Йдучи на ці збори я була впевнена, що ні Салія, ні Черновецького, який обіцяв приїхати до нас на чай, тут не буде, бо брехати їм вже немає що. За три роки, що ми ходимо по кабінетам, нам обіцяли вже  гроші, і квартири, і Биковню, і Горбачиху, і багато чого іншого. Два депутати Київради та пан Руслан Кухаренко мені особисто сказали, що Горбачиха – природоохоронна зона – забудьте про неї –її нема. Так само і щодо квартир та компенсацій - грошей також немає навіть добудувати другий вихід на метро Дарниця. Про що це свідчить – нам сподіватися немає на що. Все це починав ще Салій, ви пам’ятаєте 403 розпорядження, 32 постанова про узгодження проходження траси, про приватизацію – досі нічого не зарезервовано, не надано, не приватизовано, всі питання навмисне затягуються з єдиною метою - забрати сади. Жодному слову можновладців вірити не можна.

Васильєв В.Г. Декілька місяців тому нам начебто дозволили приватизацію наших ділянок. Були різні думки та позиції у садівників - треба подавати документи на приватизацію чи ні. Наше товариство подало документи на приватизацію, оскільки було прийняте таке рішення на загальних зборах СТ. Але через деякий час представники міської влади нам відповіли, що це було помилкове (!) рішення, і приватизувати наші ділянки будуть лише в обмін на згоду на переселення та звільнення ділянок! Тому я закликаю всіх до одностайності у прийнятті  рішень та дій. Хай це буде остання спроба влади нас обдурити.

Руденко Г.Д. – заступник Голови Ради та Правління ОСТ „Русанівський масив. Міст підійшов до Русанівських садів і зупинився, але крім мосту існують декілька рокадних доріг, що йдуть вздовж берега Дніпра. Незважаючи на те, що це вже не є територією Русанівських садів ми, як територіальна громада, маємо висловити свою рішучу незгоду з намірами закувати лівий берег Дніпра у бетон та граніт, так само як це зробили з правим. Я пропоную винести на голосування наш протест проти будівництва ПВМП по території Русанівських садів та рокадних доріг вздовж Русанівських садів.

Лапицький І.В. – садівник СТ „Силікатник”. Досить владі зневажати нас, нашу гідність і наше право на приватну власність. Ніякими коштами не компенсувати той маленький кущик рози, який щорік розквітає біля мого будиночка, той труд, який прикладений до кожного клаптику землі. Не дозволимо владі  забрати майбутнє у наших онуків!

Камишанська А.В. По другому питанню порядку денного ставиться на голосування пропозиція внести до резолюції наших громадських зборів наступне рішення:

1. Довести до відома влади міста Києва, що територіальна громада Дніпровського р-ну м. Києва та мешканці міста категорично проти будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу, автомобільних та рокадних шляхів через територію Русанівських садів та на межі вздовж Русанівських садів.

ГОЛОСУВАЛИ:

„за” – 1017    
„проти” – немає             
„утримався” – немає
 

РІШЕННЯ  ПРИЙНЯТЕ ОДНОСТАЙНО          

ІІІ. По третьому питанню:

Будівництво храму на Русанівських садах.

ВИСТУПИЛИ:

Свіщук А.О. Сумісні зусилля садівників по благоустрою і розвитку інфраструктури Русанівських садів наштовхнули на ідею побудувати церкву. Ми провели опитування вже біля 80 % мешканців Русанівських садів, зареєстрували церковну громаду. Пропоную поставити на голосування та висловити вашу згоду на будівництво Церкви Успіня Пресвятої Богородиці. Запрошую до слова отця Євгена Київського Патріархату Української Православної Церкви.

Отець Євген. Доброго вам дня! Мені б хотілося, щоб хоч частина тої надзвичайної енергії, що ви випромінюєте, пішла на служіння та спілкування з Богом. Я запрошую вас після слухань освятити Хрест, що буде встановлений на місці майбутньої Церкви Успіня Пресвятої Богородиці. І нехай вам Бог допоможе у боротьбі за свої права.

Камишанська А.В. Ставиться на голосування наступне рішення:

1. Територіальна громада Дніпровського району м. Києва схвалює будівництво Церкви Успіня Пресвятої Богородиці на Русанівських садах , вул.  Садова, 15.

ГОЛОСУВАЛИ:

„за” – 1006               
„проти” – 5               
„утримався” – 6

 

РІШЕННЯ ПРИЙНЯТЕ БІЛЬШІСТЮ ГОЛОСІВ

 

Голова слухань  Камишанська А. В.                      ___________________ 

Секретар   Доценко Н. В.                                          ___________________ 

Голова Ради та Правління ОСТ „Русанівський масив”
Махов А.О.                                                                  ___________________

 
< Попередня

Русанівські Сади © 1957-2019 Всі права захищені
За умови використання материалів посилання на http://sady.in.ua обов’язкове

Rambler's Top100