Головна arrow Новини arrow Хто знищyє урочище «Горбачиха» в Києві?
Хто знищyє урочище «Горбачиха» в Києві? Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.дек.2009
Вже два тижні в урочищі «Горбачиха» йде інтенсивна вирубка лісу. За чисельними вимогами стурбованих мешканців Русанівських садів, правління Русанівських садів звертається до журналістів, екологів, правоохоронних органів, прокуратури, до депутатів з метою зупинення цих дій.

Урочище «Горбачиха» - останній та єдиний залишок заплавних лісів Київського лівобережжя. Так сказано про Горбачиху в Енциклопедії Києва. Дійсно, лише тут можна побачити, який був лівий берег Дніпра, коли тут ще не було Києва. За Генеральним планом м.Києва та рішенням Київської міської ради від 1994 року, урочище зарезервоване для оголошення її природно-заповідною територією. Науковці НАН України та громадські природоохоронні організації неодноразово намагались прискорити процес заповідання «Горбачихи», та Київська міська рада всіляко затримує цей процес.
Після того, як «Горбачиха» вперше розглядалася, як місце відселення мешканців Русанівських садів з траси Подільсько-Воскресенського мостового переходу, за ініціативою загальних зборів мешканців Русанівських садів була замовлена екологічна експертиза з цього питання. Її висновки повідомляють, що в урочищі Горбачиха флора і фауна має представників, занесених до  Червоної книги України а тутешні рослинні угруповання охороняються Зеленою книгою України. І найголовніше –  урочище безпосередньо входить у Дніпровський коридор, який Україна зобов’язалася охороняти за кількома міжнародними домовленостями, в тому числі, приєднанням до Боннської та Бернської конвенцій. З цього випливає, що на «Горбачисі» не можна будувати ні котеджі, ні мостовий перехід, ні інші споруди. Висновки екологічної експертизи правління неодноразово подавало до Містобудівної ради м.Києва та Київської міської державної адміністрації. Незважаючи на це, 20.07.2007 р. Київрада без попереднього проекта рішення, тобто без погодження з екологією, проголосувала виділення тридцяти гектарів зеленої зони в урочищі Горбачиха комерційній структурі. Маємо підстави вважати, що вирубка є наслідком цього ганебного таємного голосування.

Тому з метою спасіння урочища «Горбачиха», як «легенів» Києва в неділю 19.12.09 р. правління та мешканці Русанівських садів вийдуть до місця злочину на акцію.

 

Збираємося о 12.00 за адресою: Русанівські сади, 15-Садова, центральне правління.
 
< Попередня   Наступна >

Русанівські Сади © 1957-2020 Всі права захищені
За умови використання материалів посилання на http://sady.in.ua обов’язкове

Rambler's Top100