Головна arrow Документи arrow Історія Русанівських Садів arrow РУСАНІВСЬКІ САДИ. ДО ВІЙНИ ГОТОВІ
РУСАНІВСЬКІ САДИ. ДО ВІЙНИ ГОТОВІ Надрукувати Надіслати електронною поштою
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ, УНІАН, 26.08.2008 р.

Прес-реліз.

На прес-конференції, що відбулася рік тому, представники Об’єднання  садівницьких товариств «Русанівський масив» озвучили проблеми, які існують на Русанівських садах в зв’язку з будівництвом Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Протягом року, і особливо останнім часом, київські чиновники запевняли громадськість міста, що всі питання по відселенню садівників вирішені. Насправді проблеми не тільки не вирішені, але й значно загострилися.

14 липня цього року КК «Київавтодор» проводила зустріч з садівниками, що не надали згоди на відселення. Таких, згідно офіційному протоколу, виявилося 130. Чиновники вкотре відверто шантажували та залякували примусовим відселенням взагалі без компенсації. Також на зустрічі були присутні й багато тих, хто ще два роки тому уклали угоди з Автодором. Виявилося, і це зафіксовано протоколом зустрічі, що жоден садівник досі не отримав будь-якої з обіцяних компенсацій.

Але ще цікавішою виявилася інформація в.о. директора «Дирекції будівництва шляхо-транспортних споруд» пана Харченка про існування санітарних зон з обох боків траси мосту, тобто щонайменше 600 ділянок. На сьогоднішній день жоден з власників цих ділянок не повідомлений про заплановане відселення. До речі, всі вони мають державні акти про право власності. Пан Харченко заявив, що санітарні зони будуть відчужуватися лише на стадії введення в експлуатацію мостового переходу, тобто тоді, коли ринкова вартість цих ділянок буде дорівнювати нулю. Крім того, наразі невідомо скільки ще ділянок на Русанівських садах підпадає під мережу транспортних розв’язок та рокадних доріг.

Вкотре підтверджується, що під гаслом суспільних потреб троєщанців здійснюється спроба знищення Русанівських садів з метою майбутньої багатоповерхової забудови.

Після цієї зустрічі з приводу так званого «конструктивного» вирішення питань про відселення, обурені мешканці Русанівських садів за ініціативою Ради Голів садових товариств провели загальні збори і прийняли одностайне рішення:

Вимагати від Київської влади припинити знищення Русанівських садів, негайно розробити ТЕО будівництва в обхід Русанівських садів безпосередньо на Троєщину, а у разі спроби незаконного будівництва частини ПВМП на території садівницького масиву вжити всіх заходів щодо громадського самозахисту території Русанівських садів.

Згодом в пресі з’явилася інформація про погодження постійною комісією Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури проекту землевідведення понад 13 га Русанівських садів для продовження будівництва мостового переходу, який має бути винесений на сесію Київради 28 серпня 2008 р. Згода землекористувачів та власників цих земельних ділянок не надавалася і якщо таке рішення буде прийнято, ми будемо оскаржувати його в судовому порядку.

Багато юридичних питань виникає щодо законності відведення земельних ділянок під переселення на Биківні, та ще більше стосовно Горбачихи. Рішення про виділення земель в урочищі Горбачиха, яке було прийняте Київрадою 17.07.08 р., досі не зареєстровано і не опубліковано. Крім того, згідно висновкам екологів, будь-яке будівництво на цій території суперечить вимогам міжнародних конвенцій, ратифікованих Верховною Радою України.

 

 
< Попередня   Наступна >

Русанівські Сади © 1957-2019 Всі права захищені
За умови використання материалів посилання на http://sady.in.ua обов’язкове

Rambler's Top100