Головна arrow Документи arrow Отчеты о заседаниях arrow Містобудівна рада 10.10.2006
Містобудівна рада 10.10.2006 Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.окт.2006

Шановні кияни та садівники Русанівських садів!

Пропонуємо Вам переказ змісту Містобудівної ради,що відбулася 10.10.06 по темі”Русанівські сади та їх майбутнє”.

Серед запрошених жодного представника Русанівських садів, не попереджено навіть голову правління,не зважаючи на те,що це приватні “гарячі” територіі. Але представники садів, 20 осіб, як і на громадські слухання в Деснянському районі по проходженню Подільського моста через їх землі,знов непрошенними прийшли на “секретне” для них засідання.До речі були присутні представники всіх каналів телебачення.Просимо вибачення за те,що не змогли дізнатися прізвища деяких виступаючих,оскільки “відомі” архитектори не представлялися .Вони вже стільки наробили жахів в Києві,що вважають,що відомі навіть немовлятам.Крім того бубоніли собі під носа ,як двійочники на іспитах.Оточуючі архитектори “своїх” не здавали і від запитання “Хто це?” шарахалися. Всі відчували, що причетні до якогось бруду,але ж своя посада така тепла і така непостійна ,краще не лізти.

Першим брав слово Купрій Петро Петрович, представник проектної організації.Він повідомив,що для засипки Русанівських садів потрібно21 млн кубометрів піска,але в місті та в 30 км зоні його немає.Крім того якщо засипати Сади на 6 метрів,то десь в Києві це обов”язково відіб”ється і щось поповзе під воду.Як там кажуть : “НЕ РИЙ ЯМУ ДРУГОМУ,БО….”

До2020 року пропонував залишити сади в спокої,показавши сітку доріг,з тим ,щоб власники знали,що в майбутньому тут буде реалізоване Генпланівське рішення.Наголосив,що продовжується забудова Садів і через 3-10 років буде завершена котеджна забудова.З аерозйомки видно велику кількість котеджів з басейнами.Складається інфраструктура,проводяться комунікації.І все це без нашої згоди браття архитектори.(Ви ж нашої згоди теж не брали,коли зпаскудили Київ.Від Садів.) А ми ж тут планували 28 тис. квартир,2,5млн метрів житла.(Не соціального, і все в приватну кишеню. Сади.)

ЗАПИТАННЯ ДО ВИСТУПАЮЧОГО.

1. Ви підрахували скільки власників треба відселити з трасс нових доріг? Відповідь. ”Жодного.”

Регіт в залі.

2. Доведіть,що кренделєм через Сади на Троєщину йде найкоротший шлях.Відповідь.”Я про метро не знаю.”

3. Чому рокадна дорога вздовж берега упираючись в залізну дорогу різко повертає на 90 градусів? Відповідь.”Далі не можна,там зона відпочинку”. (Рев обурених садівників)

4. Навіщо приймати нові рішення,коли не виконуються попередні?. А саме ,рішенням попередньої містобудівної ради по Садам було розробити ТЕО обхідного варіанта моста. Його і не починали виконувати.

5. Де прорахованний проект проходження мосту через Сади? Без відповіді.

Кармінський А .М. (Київдержекспертиза) З відселенням більше питання юридичне,з ним досі ніхто розібратися не може.Хазяїну ділянки все одно: зараз його відселять,чи в2020 році,отже соціальної напруги відкладанням рішення нам не зняти,тому треба вирішувати зараз.Що таке Русанівські сади? По законодавству дозволялось будувати садовий будинок для інструментів,але в тому ж законодавстві вказується , що можно будувати і необхідні дома.

Я запитував чи вводились побудовані дома в експлуатацію. З”ясував - ні.Як фахівець,кажу:”Русанівські сади,це нонсенс.Необхідне термінове відселення.Не зрозуміло,що робити з Микольською слобідкою.Я цікавився в Мінтрансі,там планують інтенсивну роботу залізниці,що проходить біля садів.Як вони збираються там жити? Ми весь час говоримо про Русанівські сади, а доля Воскресенських ще більш незрозуміла. Горбачиха це дуже зибке містобудівне рішення.Генплан до САДІВ вже підходив двічі.Кожен раз закривали очі на те,що там люди.Але їм земля рішенням міськвиконкому відводилась на 25 років.Те,що там було побудовано стільки котеджів-зразок анархії.Сьогодні треба говорити,що ця земля належить місту, отже воно має право її забрати.

Анохін О. (юрист) Землі Русанівських садів були надані в 1957 році в БЕЗСТРОКОВЕ користування,що підтвержується відповідним рішенням Київської міської ради.

Пункт 4 стаття 35 Земельного кодексу України дозволяє на земельних ділянках наданих під садівництво зводити споруди, які необхідні власнику.ДБН№3-60.92вказує,що на садових ділянках дозволяється будувати як садові,так і дачні будинки необмеженої площі.

Побудовані до 2004року будинки не потребували введення в експлуатацію.

1.01.2004 р.набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України про затверження порядку прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об”єктів,згідно якої на Ваше відомство пан Присяжнюк лягло зобов”язання розробити спецпорядок приняття в експлуатацію садових і дачних будинків.

Прияжнюк В. Так,такий порядок вже розроблений,потрібно лише затверження його Київрадою.

Анохін О. Тоді як ви можете вимагати здачу в експлуатацію,якщо не розробили данної процедури?

Згідно Постанови Кабміну України від 12.12.03 про порядок зміни цільового призначення земельних ділянок ця зміна відбувається виключно за заявою власника.Отже про яку багатоповерхову забудову йде мова?

Мулер(член містобудівної ради) Ця територія самою природою надана для садів і відпочинку.

Це стратегічна помилка Генплана. Вона автоматично переносилась з Генплана в Генплан.Чому малоповерхова забудова не може бути в місті?Згадайте міста Європи – Гамбург,Берлін.Навіщо знищувати 252га зелені?Треба допомогти цій території стати повноправною.Потрібно щоб кожен будинок будувався за гарним проектом. .Це зелена зона,вона потрібна місту.

Ольшанський (член містобудівної ради): Що потрібно для того, щоб ця територія стала райономіндивідуальної забудови?

1. Всі вулиці мають бути шириною 6м.

2. Для газа, каналізації є відстань між трубами проти електрокоррозії.Якщо зробити реальний проект ,то вулиці будуть по12м. Питання до власників:Ви віддаєте землю під ці потреби?

Відповідь:Існують пластикові труби і ми самі розберемося з своїми потребами,з 57року жодного разу не зверталися до міста по допомогу і не отримували її.

Ольшанський. Ця територія найцінніша в місті ще і із-за швидкості пересування по місту.Ми всі чудово розуміємо, що ніяких садів тут не буде і за економічною необхідністю тут буде багатоповерхова забудова.Вас не цікавить як будувати, вас цікавить як би тільки зберегти!Вам дадуть реальну ринкову вартість. Ви ж накручуєте собі ціну.

Відповідь садів. Пан Ольшанський забув додати,що в такому місці будуватиметься не соціальне житло.

Земля забирається у дрібного власника багатим інвестором,який весь прибуток від забудови кладе собі в кишеню,невелику частинку дає Київраді ,щоб правильно проголосувала землевідведення(при голосуванні інвестор в сессійному залі відстежує правильність голосування кожного депутата),а копійки роздаються таким ,як пан Ольшанський,щоб розказували про економічну доцільність. Бо ,якщо б пани архитектори боліли б за місто душею і дійсно думали про економічну доцільність, то ми б не мали катастрофу сьогодення. А саме, будинків набудували,хоч всю Україну до Києва переселяй, а доріг - ЖОДНОЇ. Бо з дороги в кишеню не покладеш стільки, як з будинка. Вирішили місточок побудувати,так теж через заднє місце. Почали з середини-Труханова острова-це найсолодше. А куди той міст кінцями упирається, нікого не цікавило. Що ті сади, там ще пів-Подола треба розворушити! І містобудівного рішення з цього приводу ще немає. Чи це неправда пан Ольшанський?

А що до ринкової ціни,то не все в житті продається. Для багатьох ця земля, як дитина,а дітей на САДАХ не продають. Отже нас з вами вже не буде, а сади БУДУТЬ. І це ми передаємо, як заповіт своїм дітям.

Доценко Т. А. (архитектор) МИ не чули прорахунків на збереження садів. 3000власників,приблизно 9000 мешканців потребують школу на1600 чол. Яка займає 3,4га, 2 дитячих садка по 280 чол. 6,8га кожен. Крім того відмітка затоплення 98,8 і можливе затоплення 1 раз в 100 років.;комунікації в тунелях з гідроізоляцією.Поліклініка,лікарня.

Кудрявцева Н.К. (еколог) Знов ми бачимо маніпуляції правилами і нормами. Нормами замінюють закони .Наприклад,якщо не можна побудувати садочок давайте відміняти приватну власність і заберемо землю.Що до затоплення, то ця територія виведена з реєстру підтопляємих земель після побудови дамби.

Зауваження від Садів. Екологічне обгрунтування 98року по Подільському мосту містило з самої екології відомості лише по ливньовці.Ми домоглися,що воно було скасоване. За новим обгрунтуванням цей міст в 40 разів чистіший,ніж мост Метро.Чому? Є дві версії. Перша була офіційно надана на містобудівній раді 26.05.06. Ліщанським Є.Ю. до речі членом ради. Він сказав,це буде автобан і тому водіям не потрібно буде переключати швидкість,отже забруднення зменшиться.Що що ,а автобани по-київські,що упираються в неавтобани на бул. Перова і Подолі ми вже бачили.СОРОМНО! Другу версію там же надав Васильцов (Метрострой) . Він неуважно слухав Ліщанського і тому сказав, що показники зменшились, бо машиністка неправильно поставила кому. Отже Вельмишановні архитектори Ваша містобудівна рада це дійсно ляльковий театр.

Кудрявцева Н.К. На наш запит в СЕС ми отримали відповідь, що це(екологічне питання) секретна інформація.Ми вимагаємо від Автодора продольний переріз моста.На сьогоднішній день його не розроблено.

Рокадні та інші дороги мають свої зони відчуження і потребують відселення.

А взагалі,по єкологічним нормам ми відносимось до зони відпочинку і маємо право проживання цілий рік.

АРХИТЕКТОР (прізвище не назвав, а свої не видали; сказав тільки що за когось там відомого підписує папери) Питання Русанівських садів знаходиться в політичній площині. Потрібно провести плебісцид.і знести, як в 75 році (?) за два дня!

Присяжнюк В. З”ясували, що питання сире. Відправляємо на доопрацювання. Окремо зустрічаємося з головами садових товариств для узгодження нових меж.

Від САДІВ.

1) Не забудьте нас запросити на наступну містобудівну раду.

2) Коли виступаєте говоріть голосніше, дивіться в очі----Ви ж архитектори, а не капосники!

3) Кажіть свої призвища,країна має знати героїв.

Телефон правління для запрошень 5174980 (середа, субота, неділя з 10 до 14 години)

 

 
< Попередня

Русанівські Сади © 1957-2019 Всі права захищені
За умови використання материалів посилання на http://sady.in.ua обов’язкове

Rambler's Top100